وبلاگ

بهترین پیش غذا در غذاهای ترکی

بهترین پیش غذا در غذاهای ترکی

بهترین پیش غذا در غذاهای ترکی

بهترین پیش غذا در غذاهای ترکی

در میان بسیاری چیزها ، ترکیه تاریخچه ی غذای خوشمزه ای دارد که طعم غذای مختلف هر فرد را با تنوع منحصر به فرد خود برآورده می کند. عطر و طعم های شرق و غرب در غذاهای ترکی ترکیب شده است ، که نشان دهنده میراث تاریخ جمعی بسیاری از فرهنگ ها است. چنین تنوع زیاد برای انتخاب آنچه می خواهید هنگام خوردن در یک رستوران ترکی بخورید با یک چالش همراه است. چه از بین طعم های باورنکردنی دلمه و کارنیارک روغنی زیتون انتخاب کنید و چه پر کباب و بورک سنتی بخورید ، شکی نیست که با شکمی پر میز را ترک خواهید کرد. غذاهای ترکی در اصل ترکیبی از غذاهای مدیترانه ای ، بالکان ، خاورمیانه ، آسیای میانه و اروپای شرقی با سابقه ۱۰۰۰ ساله است که با تکنیک ها و سبک های مردم ترکیه پر شده است.

پیش غذا همچنین نقش مهمی در غذاهای ترکی دارد. غنای و تنوع غذاهای ترکی با نام مزه در پیش غذاهای آن منعکس می شود. مزه از یک کشور برجسته در غذاهای ترکی چشم پوشی می کند زیرا هیچ کس نمی تواند رویای سفره ای را ببیند که با انتخاب بی شماری از مزه در ترکیه پر نشده باشد. این پیش غذا ها به عنوان "خوشامدگویی" به غذای اصلی سرو می شوند اما حتی می توانند به تنهایی به عنوان یک غذای عالی ارزش گذاری شوند. هر زمان که در یک رستوران ترکی غذا بخورید ، میز شما با تعداد بی شماری از انتخاب های مزه پر از طعم و مزه فوق العاده پر خواهد شد. اگر از ماهی یا یک وعده غذایی گوشتی استفاده کنید ، انتخاب مزه ای که با غذای خود دریافت خواهید کرد متفاوت است. معمولاً اگر غذای دریایی دارید ، مزه شما از محصولات تازه و سرد تشکیل خواهد شد ، اما اگر با گوشت پیش رفته اید ، پیش غذاهای تند و گرم میز شما را پر می کند. با غذاهای خوش طعم و مزه ارائه شده ، جای غذای اصلی در معده خود نخواهید داشت. خوب ، بیایید نگاهی دقیق به برخی از بهترین پیش غذاهای غذاهای ترکی بیندازیم.

حایداری

حایداری اساساً ماست صاف شده با گیاهان و سیر است که می تواند به طراوت های مختلفی برسد. این انتخاب کوچک از مزه به عنوان یکی از انتخاب های کلاسیک در هر میز است.


بهترین پیش غذا در غذاهای ترکی


Çiğ Köfte

این کوفته گیاهی یک پیش غذای معمول در غذاهای ترکی است زیرا یکی از مهمترین غذاهای خیابانی نیز هست. چی کفته که از ترکیب ظریف بلغور ، پیاز ، بیبر اورفا (ادویه مخصوص ترکی) ، رب گوجه فرنگی و سایر مواد ساخته شده است ، باید یک طعم و مزه داشته باشد.

پیاز

پیاز سالادی است که از لوبیای خشک و پیاز درست شده و تقریباً روی هر میز ادویه ای سرو می شود.

ایچلی کفته

ایچلی کفته یک مزه خاص یا یک غذای اصلی است که مخصوص مناطق شرقی ترکیه است. این ماده از گندم بلغور و گوشت چرخ شده همراه با انواع ادویه تهیه می شود. تخم مرغی شکل است و با لیمو سرو می شود.


بهترین پیش غذا در غذاهای ترکی


دلمه

دلمه هم غذای پیش غذا و هم غذای اصلی در غذاهای ترکی است که به طور معمول از سبزیجات به عنوان ظرف برای پر کردن برنج های مخصوص در آن استفاده می شود. از آنجا که نوع دلمه دلمه با روغن زیتون تهیه می شود ، گاهی اوقات می توان آن را با گوشت گاو آسیاب شده نیز تهیه کرد. گوجه فرنگی ، سیب زمینی ، پیاز ، کدو سبز ، بادمجان از جمله بسیاری از سبزیجاتی است که در تهیه دلما از آنها استفاده می شود زیرا دلمای سنتی را فلفل دلمه ای درست می کند. سارما نوع دیگری از دلما است که ارزش برجسته ای دارد که در اصل برنجی است که با برگ درخت انگور پیچیده شده است.


بهترین پیش غذا در غذاهای ترکی


بورک

Börek نوعی شیرینی است که نسخه های مختلف بی شماری دارد که در غذاهای ترکی بی نظیر است. شناخته شده با خمیر پوسته پوسته و نازک آن است که با پنیر ، گوشت چرخ شده ، سیب زمینی یا سبزیجاتی مانند اسفناج یا تره فرنگی پر شده است.

آجوکا

این مزه با بسیاری از ادویه های مختلف همراه با رب گوجه فرنگی ، گردوی آسیاب شده و سیر تهیه می شود. با مزه تند و تند آن ، لازم است در میزهای ترکی وجود داشته باشد.

پیلاکی

پیلاکی نوعی مزه سرد است که در سس پیاز ، گوجه فرنگی ، سیب زمینی ، سیر ، شکر و روغن زیتون با انواع لوبیا پخته می شود.

جاجیک

 Cacık یا سوپ بیش از اشتها آور است ، اما یکی از غذاهای قابل توجه در سفره های ترکی است. Cacık در اصل ماست صاف شده نمکی است که با خیار ، سیر و روغن زیتون مخلوط شده است.


بهترین پیش غذا در غذاهای ترکی


Kısır

این پیش غذای محبوب با ترکیبی از بلغور آسیاب شده ، رب گوجه فرنگی ، جعفری ، پیاز ، سیر ، آب انار ترش و ادویه های مختلف تهیه می شود. Kısır که معمولاً به عنوان یک غذای فرعی در بشقاب به همراه غذای اصلی استفاده می شود ، یکی از غذاهای خاص در غذاهای ترکی است.


بسیاری از مزه های تصفیه شده دیگر وجود دارد که ارتباط شگفت انگیزی از فرهنگ ها و سلیقه های مختلف در غذاهای ترکی ایجاد می کند. این سلیقه های سنتی از بهترین جنبه هایی است که بهترین غذاهای ترکی را ارائه می دهد.