وبلاگ

بهترین نوشیدنی های پاییزی که می توانید در استانبول امتحان کنید

بهترین نوشیدنی های پاییزی که می توانید در استانبول امتحان کنید

بهترین نوشیدنی های پاییزی که می توانید در استانبول امتحان کنید

استانبول با تاریخ غنی، طبیعت و غذاهای لذیذ شهر مورد علاقه گردشگران داخلی و خارجی است. دیدن محله شبه جزیره تاریخی فاتیح، گشت و گذار نوستالژیک در ناحیه سیرکجی، یا پیاده روی دلپذیر در ساحل کانلیجا، شما را به تحسین استانبول تبدیل می کند. آیا دوست دارید نوشیدنی خود را همراه ربا لذت در چشم انداز بی نظیر، فضای جذاب و خیابان های تاریخی استانبول بنوشید؟ بهترین نوشیدنی های پاییزی برای امتحان کردن در استانبول کدامند؟ ما با بهترین توصیه برای شما به این سوالات پاسخ می دهیم.

Boza

Boza نوشیدنی معروفی است که در جوامع باستانی ترکیه نیز مصرف می‌شد و قدمت آن به 8000 تا 9000 سال قبل بازمی‌گردد. Boza یک نوشیدنی سنتی است که همه در پاییز وقتی هوا شروع به سرد شدن می کند از آن لذت می برند. این نوشیدنی علاوه بر خوشمزه بودن، یک نوشیدنی بسیار مفید برای سلامتی نیز می باشد. Boza که به طور طبیعی و با افزودنی ها تهیه شده است، سرشار از ویتامین های C، D، A و E است. این نوشیدنی معجزه آسا سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

Boza از الک کردن آرد غلاتی مانند ذرت، جو، چدار، جو، گندم و گندم سیاه تهیه می شود. بوزا را باید با دارچین و نخود برشته میل کرد. مکان های تاریخی زیادی در استانبول وجود دارد که به خاطر نوشیدنی Boza خود معروف هستند. ما به خصوص به شما توصیه می کنیم که بهترین بوزا را در Vefa Bozacısı تاریخی نوشجان کنید، این کافه سنتی  در منطقه فاتح قرار دارد و پایه گذاری آن به سال 1876 برمی گردد. خوشمزه ترین بوزای ترکیه را در نوستالژیک Vefa Bozacısı امتحان کنید!

شکلات داغ

شگلات داغ خوشمزه ترین و شیرین ترین نوشیدنی است که می توانید در پاییز و زمانی که هوا شروع به سرد شدن می کند میل کنید. آیا لحظه ای وجود دارد که شکلات داغ احساس خوبی به همراه نداشته باشد؟ البته که نه. می توانید خوشمزه ترین شکلات های داغ استانبول را امتحان کنید، جایی که طعم بی نظیر شکلات را با هر جرعه ای که می نوشید احساس خواهید کرد. آیا دوست دارید در پاییز هنگام تماشای برج گالاتا یا منظره باورنکردنی بسفر، شکلات داغ بنوشید؟ انتخاب باشماست. می توانید شکلات داغ خود را با مناظر خیره کننده در استانبول میل کنید.

برای یک هات چاکلت عالی، توصیه می کنیم از آسومان دیدن کنید، این شکلات فروشی واقع در Kadıköy، که به خاطر شکلات ها و شیرینی های دست سازش معروف است یکی از جاذبه های پردشگری منطقه محسوب می شود. همچنین می توانید هات چاکلت خود را در کافی شاپ شکلاتی در Çengelköy میل کنید.

Sahlep

Sahlep با رایحه و طعم بی نظیرش یک نوشیدنی ضروری برای فصل پاییز است. از دوره عثمانی تا به امروز در ترکیه با علاقه نوشیده می شده است. Sahlep گیاهی از خانواده ارکیده است و از پودر به دست آمده از ریشه گیاه ارکیده تولید می شود. این نوشیدنی خوشمزه از مخلوط کردن پودر سهلپ و شیر داغ تهیه می شود. دارچین روی سهلپ گرم می پاشند و نوشجان می کنند.

Sahlep در پاییز که هوا سرد است فواید زیادی برای سلامتی دارد. سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و عملکرد سالم دستگاه گوارش را تضمین می کند. یکی از مکان هایی که می توانید بهترین طعم سهلپ را در استانبول بنوشید Emirgan Sütiş است که در بسیاری از نقاط شعبه دارد. مکان دیگر باغ چای خانوادگی تاریخی Çınaraltı است که منظره بی نظیری از تنگه بسفر دارد.