وبلاگ

داخل ساختمان های تاریخی در سیرکجی

داخل ساختمان های تاریخی در سیرکجی

داخل ساختمان های تاریخی در سیرکجی

هتل Grand Sirkeci به دلیل قرار گرفتن در مرکز بخش تاریخی، قدمتی طولانی دارد. هتل Grand Sirkeci با انعکاس روح قدیمی شهر در هر گوشه، چشم اندازی بی نظیر از استانبول را به مهمانان خود ارائه می دهد. از نمای اتاق هتل گرفته تا ساختمان ها و مغازه های اطراف، مکانی جادویی است که شما را به سفری به گذشته می برد. در این پست وبلاگ، نه تنها با تاریخچه هتل، بلکه با ساختمان های شبه جزیره تاریخی آشنا خواهید شد.

سیرکجی: مرکز شهر

سیرکجی محله ای در منطقه فاتیح استانبول است. فاتیح یکی از قدیمی‌ترین محله‌های شهر است که به نام سلطان محمد دوم به معنی فاتح در ترکی نامگذاری شده است. سیرکجی به دلیل نزدیکی به مکان‌های تاریخی و مکان‌های دیدنی مانند کاخ توپکاپه، مسجد ایاصوفیه و بازارهای تاریخی، یکی از پربازدیدترین محله‌های شهر است.

Sirkeci با قرار گرفتن در مرکز بخش تاریخی، طبیعتا با ساختمان های تجاری خود یک نقطه داغ برای گردشگران است. با میزبانی بسیاری از رستوران های ترکی، هتل های با سبک قدیمی، مغازه ها و کتاب فروشی ها، بازدیدکنندگان در استانبول می توانند به راحتی آنچه را که به دنبال آن هستند پیدا کنند. با وجود به امکانات حمل و نقل که به بازدیدکنندگان اجازه می دهد تا به هر نقطه از استانبول بروند، عمدتاً هتل های سیرکجی عمدتاً توسط گردشگران ترجیح داده می شوند.

ساختمان هایی با تاریخچه ای غنی

هتل Grand Sirkeci

تاریخچه هتل Grand Sirkeci مانند سایر ساختمان های اطراف خود به دوره عثمانی باز می گردد. این هتل که به عنوان یکی از اولین ساختمان های بتن آرمه در امپراتوری عثمانی شناخته می شود، هنوز در مرکز سیرکجی پابرجاست و تصور می شود اولین ساختمان بتن آرمه در امپراتوری عثمانی "Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane" باشد که اولین دانشکده پزشکی در تاریخ ترکیه بود. این ساختمان در سال 1827 تاسیس شد و بین سال های 1894 و 1903 ساخته شد.

اداره پست بزرگ استانبول

با اقامت در هتل Grand Sirkeci می توانید حسی از تاریخ غنی که در هر آجر، هر گوشه و هر قدم ازاین محله تاریخی نهفته است را لمس کنید. هتل Grand Sirkeci درست روبه‌روی یکی دیگر از ساختمان‌های تاریخی بسیار مهم، اداره پست بزرگ استانبول واقع شده است. این ساختمان بین سالهای 1905 و 1909 ساخته شد. این ساختمان چهار طبقه هنوز به عنوان اداره پست فعالیت می کند. این ساختمان به عنوان بزرگترین ساختمان اداره پست در ترکیه شناخته شده است.

علاوه بر این، موزه پست استانبول از سال 2000 در داخل اداره پست واقع شده است. این موزه دارای چهار بخش است که به تلگراف، پست، تمبر پستی و تلفن اختصاص داده شده است. این بخش ها به گونه ای طراحی شده اند که اطلاعاتی در مورد تاریخچه خدمات ارتباطی در امپراتوری عثمانی و همچنین درباره ترکیه، که به سال 1840 باز می گردد،به مخاطبین خود می دهد.