وبلاگ

پیانیست مشهور جهانی ترکیه: Fazıl Say

فاضل سای بیش از بیست و پنج سال است که با توانایی های استثنایی پیانیست خود مخاطبان و منتقدان را مجذوب خود کرده است.\r\n\r\nFazıl Say در سال ۱۹۷۰ متولد شد. او یک بچه با استعدادی بود که توانست در دو سالگی حسابی را با اعداد ۴ رقمی انجام دهد. پس از شنیدن بازی او “Ah! vous dirai-je, maman” پدرش با فلوت بدون تجربه قبلی ، از میتات فنمن پیانیست برای سای سه ساله برای شروع دروس پیانو کمک گرفت.

بیشتر بخوانید

بهترین سایت های آنلاین ترکیه

در عصر تکنولوژی ، غیر منطقی خواهد بود اگر بگوییم راه ساده ای برای خرید وجود ندارد. اکنون می توانید تمام نیازهای خود را در حالی که روی مبل نشسته اید برآورده کنید! شما می توانید مواد غذایی و لوازم خانگی ، لباس ، محصولات آرایشی و تقریباً همه چیز را بصورت آنلاین سفارش دهید. حتی تخفیف هایی در سایت های آنلاین وجود دارد و شاید در اولین سفارش خود سرویس رایگان دریافت کنید. خرید اینترنتی در سالهای اخیر از محبوبیت بالایی برخوردار بوده است و در دوره ی همه گیری کرونا به یک بخش پررونق تبدیل شده است. امروزه خرید آنلاین مد ، لوازم الکترونیکی ، لوازم خانگی ، مبلمان ، حیوانات خانگی ، اسباب بازی و موارد دیگر بیش از هر زمان دیگری راحت است. در این مقاله ، بهترین فروشگاه های آنلاین ترکیه را به شما خواهیم گفت.

بیشتر بخوانید

خانه های سنتی ترکی سافرانبلو

سافرانبلو شهری در شمال ترکیه ، نزدیک دریای سیاه است. این شهر کوچک در سرتاسر ترکیه به خاطر خانه های سنتی سافرانبولو معروف است. در ۱۷ دسامبر ۱۹۹۴، خانه های متعارف و معروف Safranbolu به فهرست میراث جهانی یونسکو اضافه شد.\r\n\r\nخانه های سافرانبولو با ساختار ساده و معماری سنتی ترکی که در بین "۲۰ شهر تاریخی حفظ شده یونسکو" قرار دارند ، بهترین نمونه های آن زمان هستند. سایر آثار باشکوه در Safranbolu ، جایی که می توانید تأثیر معماری عثمانی بر فرهنگ و زندگی روزمره را مشاهده کنید. دیگر آثار قابل توجه این شهر کوچک حمام ، مسجد ، مسافرخانه و چشمه های عثمانی است

بیشتر بخوانید

کشف تغییر تاریخ: Gobeklitepe

Gobeklitepe در ترکیه ، ۶۰۰۰ سال قدیمی تر از استون هنج ، علم سنتی درباره ظهور تمدن را به چالش می کشد. کلاوس اشمیت ، باستان شناس آلمانی که در اورفا ، ترکیه کار می کند ، کشفی شگفت انگیز را در شش مایلی خارج از شهر باستانی کشف کرد: سنگ های بزرگ حکاکی شده در حدود ۱۱.۰۰۰ سال قدمت ، توسط انسانهای ماقبل تاریخ حکاکی شده و سازماندهی شده اند که در ابزارهای فلزی یا حتی سفالگری تسلط نداشتند. مگالیت ها حدود ۶۰۰۰ سال از استون هنج قدیمی تر هستند.

بیشتر بخوانید

بهترین رستوران های ماهی استانبول

استانبول که در اطراف دریای مرمره و دریای سیاه واقع شده است ، دارای رستوران های ماهی مملو از غذاهای معروف به "meyhane" است. این مکان ها از زمان امپراتوری بیزانس وجود داشته است. آنها در شهرهای ساحلی قرار داشتند و برای استقبال از ملوانانی که می خواستند همزمان بنوشند و غذا بخورند استقبال می کردند. مردم ترکیه غالباً در این مکان ها راکی ​​می نوشند در حالی که پیش غذا و بعد از آن ماهی سرو میشود. این نوع شام عبارت "rakı-balık" "ماهی راکی"را امتحان کنید. "raki-balk" یک سنت ترکی است که صرف آن به مدت چند ساعت پوشش داده می شود. این یک غذای بسیار خوب است و باید در طول سفر خود امتحان کنید.

بیشتر بخوانید
1