وبلاگ

آخرین اکتشافات باستان شناسی در استانبول

آخرین اکتشافات باستان شناسی در استانبول

آخرین اکتشافات باستان شناسی در استانبول

استانبول شهری با تاریخی افسانه ای است. در طول قرن ها تمدن ها و فرهنگ های زیادی را به خود دیده است و آثار آن هنوز در کاوش های استانبول مشهود است. یافته های جدید بینش هایی را در مورد فرهنگ های گذشته ارائه می دهد. حفاری های زیادی به طور منظم در استانبول انجام می شود و موزه های جدیدی افتتاح می شود. در کاوش‌های باستان‌شناسی اخیر، بسیاری از یافته‌های مرموز که منعکس‌کننده تاریخ پر فراز و نشیب این شهر هستند، پدیدار شده‌اند.

استانبول سرزمین پنهان بسیاری از مقبره های تاریخی، کتیبه ها و بسیاری از فرهنگ های گذشته است. بیایید  به آخرین اکتشافات تاریخی انجام گرفته در استانبول طی سال های 2018 تا 2021  نگاهی داشته باشیم.

اسکلت های اسرارآمیز در کاخ بوکولئون

در آخرین کار حفاری، اسکلت های ناشناخته کشف شده است چگونگی مرگ آنها در کاخ Bukeleon مشخص شده است. فقدان بخش‌های گمشده از اسکلت‌های یافت شده در کاوش‌های باستان‌شناسی در سال ۲۰۲۱ باعث شد که این کشف نتایج قابل توجه‌تری ارائه دهد.

کاخ ساحلی بیزانس با قدمت 1600 ساله به Bukeleon معروف است. در حالی که کار مرمت در این مکان قابل توجه انجام می شد، کاوش های باستان شناسی نیز آغاز شد. دیوارهای دوره متأخر، سرستون‌های ستون‌ها و بقایای آوار در نقطه دور در حین حفاری در بخش اسکله امپراتور کشف شد. علاوه بر این، در پنج متر زیر سطح، هشت اسکلت انسانی در کنار دیوار شمالی بخش امپراتور اسکلت یافته شده است. چنین بیان شده که این اسکلت ها روی هم و بدون هیچ گونه ویژگی و الگوی خاصی دفن شده و روی هم چیده شده بودند. اسکلت های کشف شده در داخل کاخ پراکنده شده اند که حاکی از مرگ ناگهانی است که هزاران سال پیش رخ داده است.

با نگاهی به اسکلت پیدا شده در زیر بلوک سنگی، حدس و گمان می رود که این افراد در اثر زلزله جان باخته باشند. از آنجایی که این کاخ که در کنار اسکله قرار دارد، فقط برای استفاده امپراتور و اطرافیانش باز بوده است، گمان می رود که اسکلت ها متعلق به درباریان باشد.

بنای یادبود جالب قبر در ایستگاه قطار حیدرپاشا

کاوش های صورت گرفته در ایستگاه قطار حیدرپاشا در که با کشف آثار تاریخی در حین برداشتن سکوها آغاز شد، چهار سال است که ادامه دارد. طی کاوش‌هایی که در سال 2018 آغاز شد، یک بنای آرامگاهی متعلق به دوره هلنیستی پسین، که مهم و اولین مورد برای استانبول است، پیدا شد. اگرچه اطلاعات زیادی در مورد آن دوره در دست نیست، اما کشف یک یافته متفاوت برای اولین بار باستان شناسان و کارشناسان را تحت تاثیر قرار داد.

این کاوش اطلاعات بسیار مهمی از نظر تاریخ استانبول به دست داد. یافته های بسیاری از اعلام جمهوری به دست آمده است که قدمت آنها به دوره های پیش باز می گردد. اگرچه داده‌های زیادی از دوره هلنیستی وجود ندارد، یوسف توکگوز، مورخ هنر موزه‌های باستان‌شناسی استانبول، اطلاعات زیر را در مورد بنای مقبره ارائه کرد:

«ما یک اسکلت سوزانده شده در بنای مقبره پیدا کردیم. این اسکلت که همراه با یک کاسه برنزی درستش دفن شده است به احتمال زیاد بیانگر آیین خاص دفن این مورد بوده است».