وبلاگ

طعم های لذیذی که باید در ترکیه امتحان کنید

طعم های لذیذی که باید در ترکیه امتحان کنید

طعم های لذیذی که باید در ترکیه امتحان کنید

طعم های لذیذی که باید در ترکیه امتحان کنید

غذاهای ترکی کنجکاوی را با طعم‌ها و برخی از خوشمزه‌ترین غذاهای خیابانی در مدیترانه برای کسانی که به دنبال تجربه ای فراتر از امتحان دونر کباب هستند، پاداش می‌دهد. در این مقاله بهترین طعم ها و غذاهای لذیذی را که باید در ترکیه امتحان کنید را گردآوری کرده ایم.

امام بایلدی

تنوع و استفاده از بادمجان در غذاهای ترکی عالی است. اما نام این غذا که به معنای «امام غش کرد» است نشان دهنده چیز بسیار غیرعادی تری است. این غذای خوش طعم که شامل بادمجان برشته و سرخ شده در روغن و پیچیده شده در گوجه فرنگی و پیاز است، نام خود را از واکنش شدید به آن گرفته است. «امام بایلدی» دو بخش مهم از غذاهای ترکی را با هم ترکیب می کند: بادمجان و روغن زیتون، و یک غذای لذیذ را ایجاد می کند که از نظر مواد اولیه بسیار ساده است. گوشت گاو به عنوان مکمل در غذای معروف به «کارنیاریک» استفاده می شود، اما فقط به عنوان مکمل، زیرا گوشت اصلی در این - و بسیاری دیگر از دستور العمل های ترکی – همان بادمجان بنفش معروف است.

مانتی

مانتی یک نسخه ترکی از «راویولی» است که در اشکال و اندازه های مختلف وجود دارد، اما معمولاً به عنوان تکه های گوشت پیچیده شده در کیسه های کوچک و زاویه دار خمیر توصیف می شود. در حالی که نوع و محتوای مانتی می‌تواند بسیار متفاوت باشد، یک ویژگی کلیدی ترکی آن را از پسر عموی ایتالیایی‌اش متمایز می‌کند: یک پیمانه ماست برای ملایم‌تر کردن طعم لذیذ غذا و ایجاد تعادلی تازه برای طعم گوشت. یکی دیگر از انواع عالی این غذا، مانتی پر شده با بادمجان کبابی زغالی است که تمام طعم های غنی نسخه پر گوشت را دارد اما منحصر به فرد آشپزخانه ترکیه است.

سوپ عدس

در غذاهای ترکی «مرجیمک چورباسی» یا سوپ عدس یک وعده غذایی معمولی است. لذیذ بودن آن تنها با سادگی آن برابری می کند. این یک پوره اصلی از عدس و ادویه است که همیشه در کنار سوپ و با لیمو سرو می شود. در کنار این سوپ، برخی از سبزیجات از جمله کلم، هویج و زیتون را می توان به عنوان چاشنی اضافی استفاده کرد. یک سوپ مقرون‌به‌صرفه، سیرکننده و روح‌گرم‌کننده تقریباً در هر منو است، از غذاخوری‌های پیچیده گرفته تا کافه‌تریای محله وقتی با چند تکه نان پیتا سرو می‌شود.

میز بشقاب

Mezeکه به معنی "پیش غذا" است به گروهی از وعده های غذایی کوچک پیش غذا اشاره دارد که در ترکیه، یونان، بالکان، شمال آفریقا و بخش هایی از خاورمیانه محبوبیت دارند. پوره، سالاد، کوفته، شیرینی، دیپ و پنیر از جمله غذاهای گیاهی و غیر گیاهی موجود است. بشقاب های مزه به عنوان میان وعده یا پیش غذا در ترکیه معروف هستند و تقریباً در همه جا یافت می شوند.