وبلاگ

روستای دورافتاده ترکیه «بهرام کاله»

روستای دورافتاده ترکیه «بهرام کاله»

روستای دورافتاده ترکیه «بهرام کاله»

روستای دورافتاده ترکیه «بهرام کاله»

بهرام کاله یک شهر قرون وسطایی در منطقه چاناک کاله ترکیه است. بقایای دوست‌داشتنی بخش قدیمی در آفتاب تابستانی با چشم‌اندازهای زیبای دریا منتظر کشف شدن هستند.

پیشینه تاریخی

ارسطو از آکادمی افلاطونی آتن به آسوس نقل مکان کرد و در آنجا مورد استقبال گرم پادشاه هرمیا قرار گرفت. ارسطو پس از تأسیس یک آکادمی و ازدواج با پیتیاس، دختر خوانده پادشاه، رئیس گروهی از فیلسوفان شد. ارسطو به مقدونیه گریخت و در آنجا پسر فیلیپ دوم را که اتفاقاً اسکندر مقدونی بود آموزش داد تا زمانی که ایرانیان به شهر هجوم آوردند و شاه را ترور کردند.

انتظار چه چیزی را باید داشت؟

Assos یک دهکده ساحلی دوست داشتنی با خانه های رنگارنگ و خرابه های قدیمی متعدد است که مشرف به آب های شفاف دریای اژه است. می توانید از معبد باستانی آتنا دیدن کنید تا منظره ای پانوراما از این منطقه از جمله جزیره لسبوس، پرگامون و کوه آیدا داشته باشید. دو ستون عظیم هلنی که نشانگر ورودی شهر قدیمی هستند نیز در ضلع شمال غربی محوطه باستانی یافت می شوند. تئاتر Assos که به خوبی حفظ شده است، برای 5000 تماشاگر ساخته شده است، یکی از خیره کننده ترین ویرانه هاAssos است. یکی از برجسته ترین بنادر کشتیرانی در خلیج آدرامیتی در دوران اوج خود نیز در این ناحیه است.

بسیاری از آثار ارزشمند اسوس، مانند هنر آن، ممکن است در موزه هایی مانند لوور پاریس دیده شوند. از سوی دیگر، بهرام‌کاله هنوز یک محل جذاب و دوست‌داشتنی است. شش ستون از 38 ستون اصلی، معبد آتنا، تئاتر آسوس، دیوار شهر و دروازه اصلی، یک جاده سنگفرش شده، آگورا، و سالن بدنسازی همه چیزهایی هستند که از آسوس باقی مانده است. کلبه‌های سنگی رنگارنگ نزدیک بندر قدیمی عمدتاً به پانسیون‌ها و رستوران‌هایی تبدیل شده‌اند که مهمانان می‌توانند از شکوه دریای اژه، از جمله شنا در ساحل کوچک یا گشت و گذار با قایق لذت ببرند.