وبلاگ

بازیگر مشهور بین المللی ترک: هالوک بیلگینر

بازیگر مشهور بین المللی ترک: هالوک بیلگینر

بازیگر مشهور بین المللی ترک: هالوک بیلگینر

بازیگر مشهور بین المللی ترک: هالوک بیلگینر

هالوک بیلینر بازیگر مشهور بین المللی است که برای کسب جایزه در چهل و هفتمین دوره جوایز بین المللی امی به دلیل بازی در فیلم Şahsiyet (Persona) مشهور است.

در مینی سریال ۱۲ قسمتی ، بیلگینر در نقش شخصیت ، آگاه بیوغلو ، مبتلا به آلزایمر ، بازی می کند. آگاه بیوغلو یک افسر بازنشسته قضایی است که تنها در بی اوغلو ، پرجمعیت ترین و پرجنب وجوش استانبول زندگی می کند. دخترش در کشور دیگری زندگی می کند و همسرش سالها پیش درگذشته است. وجود عادی آگاه با تشخیص آلزایمر او مختل می شود. او به خوبی می داند که بیماری او باعث می شود همه خاطرات خود را از دست بدهد. در حالی که با این وضعیت خود دست و پنجه نرم می کند به این باور می کند که فراموشی نیز ممکن است یک فرصت باشد و به او اجازه دهد تا یک قتلی را که از مدت ها قبل برنامه ریزی شده بود، به راحتی انجام دهد. با تشخیص اینکه بزودی جنایت را فراموش خواهد کرد و هیچ اساس گناهی را تجربه نخواهد کرد.

بیلگینر علاوه بر برنده جایزه امی ، حرفه بازیگری طولانی نیز داشته است. او در شهر ازمیر ترکیه در سال ۱۹۵۴ متولد شد. وقتی دانش آموز کالج ترکی در ازمیر بود ، در یک مسابقه تئاتری بین دبیرستانی شرکت کرد و اولین جایزه خود را کسب کرد. او پس از آن به عنوان بازیگر مهمان در تئاتر دولتی ازمیر کار کرد. وی تحصیل تئاتر را در کنسرواتوار دولتی آنکارا در سال ۱۹۷۹ آغاز کرد. بیلگینر پس از فارغ التحصیلی از هنرستان در سال ۱۹۷۷ در تئاترهای دولتی کار خود را آغاز کرد.

بیلگینر پس از اتمام تحصیلات و تجربه شغلی خود در ترکیه برای تحصیل در آکادمی موسیقی و هنرهای دراماتیک لندن (LAMDA) به انگلستان رفت. بیلگینر از سال ۱۹۸۰ تا ۱۹۹۳ در انگلستان فعال بود. او به عنوان مهمت عثمان قبرسی در سریال بلندمدت سریال بریتانیایی EastEnders که در آن در بیش از ۲۵۰ قسمت درست شد به شهرت رسید. او همچنین در مکبث، بانوی زیبای من، و شبح اپرا روی صحنه ظاهر شد.

بیلگینر در سال ۱۹۸۷ برای بازی در فیلم ابر عاشقانه (کارا سودال بولوت) به ترکیه بازگشت. این اولین حضور سینمایی او در ترکیه بود. در همان سال با زوهال اولکای در فیلم (Gecenin Öteki Yüzü) همبازی شد. وی در آن زمان هم در ترکیه و هم در انگلستان کار می کرد. او در سال ۱۹۹۲ با زهال اولکای ، بازیگر ازدواج کرد. سپس هر دو در مجموعه تلویزیونی The Young Indiana Jones Chronicles حضور داشتند. نقش سرهنگ اسمت بیگ را بازی می کرد ، در حالی که نویسنده زن مشهور ترکیه ای Halide Edip Adıvar توسط Olcay نمایندگی می کرد. آنها سپس تئاتر "کارگاه بازی" را در استانبول بازی کردند.

با این حال ، معروف ترین نقش او پس از شروع دومین تئاترش ظاهر شد. او در Tatlı Hayat ، بازسازی The Jeffersons ، ایفای نقش کرد. او نقش حسن یلدیریم ، یک خشک شوی خشمگین و بد دهان و در عین حال دوست داشتنی را بازی کرد. او با بازیگر افسانه ای تورکان شورای ، بازیگر نقش همسرش ، آسمان دابک در نقش نظافتچی شوخ ، نکو در نقش همسایه یونانی ، و چولپان ایلهان در نقش همسر نکو همراه بود. او و شخصیت برجسته عرفان (با بازی Celal Kadri Kınoğlu) به عنوان بهترین شخصیت های تاریخ تلویزیون ترکیه شناخته می شوند.