وبلاگ

بهترین تئاترهای استانبول

بهترین تئاترهای استانبول

بهترین تئاترهای استانبول

استانبول دارای سالن های تئاتر بی شماری است. استانبول با فرهنگ غنی و جمعیت بالا ، دارای تعدادی از هنرمندان مشهور و موفق در سراسر ترکیه - و کل جهان است. پایتخت بیزانس و عثمانی ها ، استانبول به عنوان قطب اصلی فرهنگ نیز شناخته شده است. پس از اعلام جمهوری ترکیه ، بسیاری از هنرمندان خارجی برای اجرای برنامه در ترکیه میزبانی شدند و آثار هنری ترکی و خارجی به زبانها با احترام ترجمه شد. چنین سابقه طولانی منجر به این شده است که بسیاری از هنرمندان در استانبول کار کنند و کارهای خوش ساخت خود را تولید کنند. از این لحاظ ، بیایید نگاهی دقیق به بهترین تئاترهای استانبول بیندازیم.

تئاتر Ortaoyuncular

تئاتر Ortaoyuncular توسط خانواده مسیحی آلپین هاکار در سال ۱۸۸۵ ساخته شده است و در کوچه الپو در بیوغلو واقع شده است. این تئاتر که ابتدا "Cirque de Pera" نام داشت ، در ابتدا برای نمایش های مختلف استفاده می شد. در سال ۱۹۰۴ کوچه به دلیل آتش سوزی آسیب دید و تئاتر توسط معمار یونانی کامپاناکی بازسازی شد. این تئاتر در سالنی شگفت انگیز با دیوارهای حک شده میزبان مخاطبان خود است.

علی پاشا هان

زمانی که مرکز تجارت بازرگانان در استانبول بود ، علی پاشا هان با تلاش گنکو ارکال به تئاتر تبدیل شد. این قطب ساختمانی که در ابتدا به عنوان محل کار در سال ۱۷۱۲ ساخته شد ، به سالن تئاتر تبدیل شد. علی پاشا هان با زیرساخت ها و درختان انگور اطراف ساختمان ، یک تجربه معتبر را به بازدید کنندگان خود ارائه می دهد. Ali Paşa Han در فاتح واقع شده است.

تئاتر Harbiye Muhsin Ertuğrul

تئاتر حاربیه با قدمت بیشتر از تئاترهای این لیست ، یکی از بهترین تئاترهایی است که می توانید در اینجا در استانبول بازدید کنید. حاربیه با صحنه بزرگ و تعداد زیاد نشستن راحت ، نوید یک تجربه خوب را برای مخاطبان می دهد. در شیشلی واقع شده است.

Zorlu Center PSM

مرکز زورلو که در بشیکتاش واقع شده است ، یکی از با کیفیت ترین تئاترهای ترکیه است. ظرفیت نشستن برای بیش از هزاران نفر کافی استمرکز زورلو با سیستم صوتی با کیفیت بالا خانه هنرمندان سراسر جهان است. هر ساله ، هنرمندان مشهور اعمال خود را در مرکز زورلو برای بینندگان از سراسر جهان انجام می دهند. مرکز زورلو دارای دو مرحله است که برای کنسرت ، تئاتر ، نمایش های موزیکال و بسیاری از فعالیت های دیگر استفاده می شود. علاوه بر این مراحل ، مرکز زورلو از قسمتای ویژه نیز تشکیل شده است. همچنین ، مرکز زورلو نوید یک خرید بزرگ غنی را برای بازدیدکنندگان خود می دهد زیرا این مرکز در زورلواست که شامل یک مرکز خرید نیز می باشد.

تئاتر Kadıköy Haldun Taner

تئاتر Haldun Taner در ابتدا توسط معماران ایتالیایی ساخته شد تا به عنوان یک بازار عادی برای فروش میوه و سبزیجات شناخته شود. اما ، به دلیل قیمت بالای اجاره آن ، بازرگانان محل را خالی کرده اند و بیش از ده سال خالی بود. اگرچه این یک نقطه عطف برای کادیکوی بود ، اما این بازار به هیچ وجه مورد استفاده قرار نگرفته است و دستور تخریب آن توسط مقامات دولتی در سال ۱۹۳۷ صادر شده است. در آستانه تخریب ، ساختمان اجاره داده شد تا دوباره به عنوان یک بازار کار کند. در سال ۱۹۸۴، این ساختمان مورد بازسازی قرار گرفت تا به عنوان یک مرکز فرهنگی خدمت کند. سرانجام ، طبق مقررات تئاتر دولتی در سال ۲۰۱۰ بازسازی شد. تئاتر Haldun Taner با گذشته غنی و معماری با کلاس خود باید توسط هر بازدید کننده و ساکن استانبول دیده شود.

تئاتر کنتر

تئاتر کنتر در سال ۱۹۶۸ توسط هنرمندان مشهور ترک یلدیز کنتر ، مشفیک کنتر و شوکران گونگر افتتاح شد. تئاتر کنتر مبارزات زیادی را پشت سر گذاشته است ، اما همچنان برای تماشاگران در حال فعالیت است.