وبلاگ

هلیل موتلو ، سه بار قهرمان پیاپی المپیک

هلیل موتلو ، سه بار قهرمان پیاپی المپیک

هلیل موتلو ، سه بار قهرمان پیاپی المپیک

هلیل موتلو ، سه بار قهرمان پیاپی المپیک

وزنه برداران نعیم سلیمان اوغلو و حلیل موتلو که در بین ورزشکاران ترک که در تاریخ المپیک ۱۰۴ مدال (۴۱ طلا ، ۲۶ نقره ، ۳۷ برنز) ۱۰۴ مدال (۳ مدال طلا) کسب کردند ، به عنوان ورزشکار در تاریخ ثبت شدند. اولین مقام روی سکو با شروع بازی های المپیک توکیو ، هلیل موتلو ، یکی از افتخارات قدیمی ، یکی از نام هایی شد که دوباره مطرح شد.

حرفه وزنه برداری هلیل موتلو

همچنین به عنوان "دینامو" شناخته می شود زیرا بارها رکوردها را شکست. هلیل موتلو سه بار قهرمان المپیک ، ده بار قهرمان اروپا شد و بیش از ۲۰ رکورد جهانی در ۵۲ ، ۵۴ و ۵۶ کیلو شکست. او چهارمین وزنه بردار بود که در المپیک سه مدال طلا را از آن خود کرد و سومین مدال طلای المپیک خود را در دست داشت. هلیل موتلو که ۱.۵۰ متر قد دارد از نظر جامعه ترکیه جانشین نعیم سلیمان اوغلو است. وی فعالیت وزنه برداری خود را در ده سالگی با کمک مربی خود ابراهیم المالا آغاز کرد. با این حال ، او به دلیل فشار بلغارستان مجبور به استراحت از وزنه برداری شد. در آن زمان دیگر ترکهای بلغارستان نیز به دلیل فشارها مهاجرت می کردند. موتلو که اولین قهرمانی خود را در ۱۹ سالگی با مدال طلا در مسابقات قهرمانی جوانان اروپا که در انگلستان برگزار شد کسب کرد ، در المپیک ۱۹۹۶ ، ۲۰۰۰ و ۲۰۰۴ موفق به کسب مدال طلا شد. متأسفانه وی در سال ۲۰۰۸ در ۳۵ سالگی ورزش را ترک کرد.

چرا وزنه برداری را در ۳۵ سالگی کنار گذاشت؟

موتلو در مورد این وضعیت گفت: "من وزنه برداری را ترک نکردم ، مدیران این کار را انجام داده بودند." او در آن زمان از مدیریت راضی نبود و بنابراین تمرکز خود را ادامه داد. موتلو تأکید کرد که روند دوپینگ که در سال ۲۰۰۵ تجربه کرد ، او را بسیار خسته کرد و او نمی تواند پس از آن ادامه دهد.

موتلو ، که در حال حاضر ازدواج کرده و دو فرزند دارد ، سعی می کند در مدیریت باشد ، زیرا فکر می کند که مدیریت فعلی درست کار نمی کند. پسرانش نیز به ورزش و شمشیربازی مشغول هستند.