وبلاگ

لیست مکانهای سیتتسلو در ترکیه و جهانگردی اسلو سیتی

لیست مکانهای سیتتسلو در ترکیه و جهانگردی اسلو سیتی

لیست مکانهای سیتتسلو در ترکیه و جهانگردی اسلو سیتی

لیست مکانهای سیتتسلو در ترکیه و جهانگردی اسلو سیتی

سیتتاسلو پروژه اتحادیه بین المللی شهرداری است که در سال ۱۹۹۹ ، ایتالیا تاسیس شد. اساساً به معنی “Slow City,” است ، سازمان Cittaslow قصد دارد ضمن حفظ فرهنگ و زیرساخت های خود ، محبوبیت و گردشگری شهرهای دارای ساختار کند و آرام را افزایش دهد. ایده و مفهوم اصلی این جنبش در ذهنیت ها و اصول اساسی تنظیم شده است. با تأثیرات جهانی شدن ، مردم به این سبک زندگی متوسل می شونند که در آن به طور مستمر در حالت عجله و اضطراب به سر می برند. مردم دائماً سعی می کنند از آخرین اخبار ، مشاغل ، غذاها ، فیلمها و اساساً همه چیز مطلع شوند. چنین زندگی فقط استرس ایجاد می کند و کیفیت زندگی را به شدت کاهش می دهد. به منظور جلوگیری از این امر و تبدیل مناطق مسکونی از مناطق غیر قابل اعتماد به استراحتگاههای آرام ، پروژه های Cittaslow بوجود می آیند. سیتاسلو قصد دارد میزان مصرف غیرضروری مواد زاید ، غذاها و منابع را کاهش دهد. در این جنبش ، افراد داخل شهرها به پروژه Cittaslow کمک می کنند و فقط برای صحبت کردن، اشتراک غذا و تولید هنر، در سالن ها ، پارک ها و مکان های دیگر دور هم جمع می شوند. در حالی که از تحسین برانگیزترین جنبه های آرامبخش هر شهر لذت می برند ، زندگی را تحمل پذیرتر و دور از استرس می کنند. بیایید نگاهی به برخی از بهترین شهرهای Cittaslow ترکیه بیندازیم.

هالفتی ، شانلیورفا

هالفتی در منطقه جنوب شرقی آناتولی ترکیه واقع شده است ، جواهری از جنوب است. Halfeti با داشتن جنبه های عالی بیشمار و موارد دیگر ، عمدتا به گل رز سیاه رنگش معروف است. هالفتی با پیشینه ای که به قرن نهم قبل از میلاد بازمی گشت ، گهواره بسیاری از تمدن ها را به عنوان ستون مشترک و بازار دید. این شهر میزبان فرهنگ های مختلفی مانند آشوری ، پارسی ، مقدونی ، رومی و ترک بود. هالفتی در حاشیه رود فرات واقع شده و زمین های پر رونق و ثروت زیادی را داراست. هالفتی به عنوان عضوی از پروژه Cittaslow با شگفتی های طبیعی قابل توجه ، معماری ، سلیقه ها و گل های رز قابل توجهی را ارائه میدهد.


لیست مکانهای سیتتسلو در ترکیه و جهانگردی اسلو سیتی


مودورنو ، بولو

مودورنو با فاصله ای نزدیک از شهرهای بزرگی مانند استانبول ، بورسا و آنکارا ، شهری آرام و تفریحی آرامبخش است. مودورنو با بیش از ۱۷۰ شگفتی معماری و جنگل های بزرگ در منطقه دریای سیاه پر شده است. از آنجا که مردم عادی عمدتا به پرورش و کشاورزی اشتغال دارند ، مودورنو دارای غذاهای غنی و خوشمزه است. مودورنو با عمارت های جذاب خود که از دوران حکومت عثمانی به جا مانده ، شهری برای بازدید است.


لیست مکانهای سیتتسلو در ترکیه و جهانگردی اسلو سیتی

 

پرشمبه ، اردو

با حکمرانی طولانی مدت روم و بیزانس بر پرشمبه ، این شهر کوچک موفق می شود بهترین جنبه های فرهنگ های مختلف را به اشتراک بگذارد. پرشمبه که در منطقه دریای سیاه واقع شده است ، چشم انداز بسیار خوبی از ساحل و سواحل بی شماری از دریای سیاه با چشم انداز آرامش بخش را ارائه می دهد. به دور از سر و صدای یک شهر پرجمعیت ، پرشمبه در واقع شهری برای استراحت است و زیبایی های طبیعی این منطقه را تحسین می کند.


لیست مکانهای سیتتسلو در ترکیه و جهانگردی اسلو سیتی

 

آکیاکا ، موغلا

این شهر کوچک که در یکی از شهرهای مورد علاقه گردشگران واقع شده است ، می تواند بهترین جنبه های زندگی آرامش بخش دهکده ای را همراه با ورزش های پرماجرای دریاهای اژه و مدیترانه ارائه دهد. در حاشیه کوه ساکارتپه و دشت گکووا ، آکیاکا دارای تنوع زیستی غنی و زندگی دریایی است. این شهر آرام در فصل تابستان مملو از موج سواران ، چتربازان ، کوهنوردان و اردوگران است. این شهر Cittaslow که توسط بازدیدکنندگان مختلف به عنوان یک بهشت ​​کوچک ذکر شده است ، باید از آن بازدید کنید تا یک قدم از هیاهوی زندگی پرفشار شهری دور شوید


لیست مکانهای سیتتسلو در ترکیه و جهانگردی اسلو سیتی

.

اوزوندره ، ارزروم

این شهر فرهنگی و غنی و آرام در ۸۴ کیلومتری مرکز شهر ارزروم واقع شده است. مملو از بناهای تاریخی ، آثار باستانی و مکانهایی همراه با مزارع و تپه های آرامش بخش است. این شهر پر از صومعه ها و کلیساهای باستانی گرجی با ارزش باورنکردنی است. اماکن تاریخی در این شهر ارزش جذابی دارند و بسیاری از گردشگران در طول سال به طور گسترده از آنها بازدید می کنند. همراه با سبک زندگی آرام در این شهر ، دودکش های پری آن ، دقیقاً مانند موارد موجود در کاپادوکیا ، به آن ارزش زیادی نیز می دهند.