وبلاگ

دره فریجیا

دره فریجیا

دره فریجیا

دره فریجیا

دره فریجیان که شامل چهار استان است ، میهن تاریخی مردم فریجی است که آثار خود را در تاریخ و سنگ به جا گذاشتند. امروزه می توانید در مورد آنها در آثار هومر و هرودوت ، پدران ادبی و تاریخی بخوانید ، یا از خرابه های شهرهای بزرگ ، معابد و مقبره های برجسته ای که در صخره آتشفشانی نرم غرب ترکیه حک شده اند دیدن کنید.

فریجی ها قوم باستانی هستند که ما به طور شگفت انگیزی کمی درباره آنها می شناسیم. پس از فروپاشی امپراتوری هیتی در حدود ۱۲۰۰ قبل از میلاد ، آنها در قدرت برجسته شدند و در ۷۰۰ سال قبل از میلاد ، فریجی خود را به عنوان یک مرکز مهم هنر و فرهنگ معرفی کرد.

دره فریجی واژه ای مبهم است که برای توصیف هسته تاریخی پادشاهی فریجی استفاده می شود. فرجی ها بسیار فراتر از این منطقه گسترش یافتند و بقایای هنر و فرهنگ خود را تا مرز شرقی ترکیه باقی گذاشتند.

سرزمین فریجی خشک و مستعد نوسانات شدید آب و هوا توسط کوه ها در شمال ، جنوب و غرب است. تابستان ها گرم و زمستان ها سرد است. این منطقه عمدتاً کوهستانی است ، با تپه های بزرگ از سنگ های آتشفشانی نرم و خاک غبار آلود ، دو ویژگی که فرجی ها در هنگام کشاورزی دره ها از آن استفاده کردند و خانه ها ، معابد و مقبره ها را در سنگ نرم تراشیدند.

سازندهای صخره ای طبیعی در قسمت جنوب غربی دره فریجی فوق العاده زیبا هستند و به عنوان کاپادوکیا دوم محسوب می شوند. برخی از این گلدسته ها و دیوارهای صخره ای عظیم توسط فرجی ها برای ساختن یکی از مشهورترین انواع بناهای تاریخی خود ، نمای کتیبه شده استفاده شد.

دره فریجیان منطقه وسیعی را در بر می گیرد و برخی مکان های دیدنی تقریباً ۲۰۰ کیلومتر از هم فاصله دارند. برخی از مکان ها جاذبه های کوچکی هستند ، در حالی که برخی دیگر با موزه ها و مکان های خود جاذبه های بزرگی هستند. چیزهای زیادی برای بازدید و کشف وجود دارد ، بنابراین مطمئن شوید که زمان کافی برای دیدن همه شگفتی ها دارید.