وبلاگ

ساحل ایلیجا با شن های طلایی

ساحل ایلیجا با شن های طلایی

ساحل ایلیجا با شن های طلایی

ساحل ایلیجا با شن های طلایی

ساحل ایلیجا ، در ۳ کیلومتری شرق چشمه ، یکی از سواحل نادر در جهان است که دارای شن و ماسه سفید و ریز ۲ کیلومتری است. با منطقه چشمه ازمیر ۵ کیلومتر فاصله دارد. این ساحل که در تابستان میزبان بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی است ، یکی از مکانهای محبوب برای کسانی است که می خواهند تعطیلات دلپذیر و فراموش نشدنی داشته باشند. ایلیجا با ساحل بی عیب و نقص ، دریای پاک و ساحل گسترده خود زیبایی طبیعی چشم نوازی دارد.

ساحل ایلیجا با داشتن امکانات اقامتی واجد شرایط و چشمه های آب گرم غنی از Sülfür ، یکی از بزرگترین و شناخته شده ترین مراکز گردشگری چشمه است. چشمه های آب گرم در دریای ایلیجا برای بسیاری از بیماری ها خوب است. آب گرم حرارتی که در دریا می جوشد ساحل ایلیجا و سایر سواحل منطقه را به استخرهای بزرگ حرارتی تبدیل می کند.

در ایلیجا ، بخشی از حدود صد متر از ساحل به سمت دریا در عمق بیش از قد یک شخص نیست. یافته های علمی ثابت کرده است که اشعه ماورا بنفش برای سلامتی انسان در آبهای کم عمق ، به ویژه در آبهایی که از چشمه های آب گرم تغذیه می شوند ، بسیار مفیدتر است. همچنین این ساحل هم برای مبتدیان و هم برای کودکان بسیار مناسب است.

می توانید ترکیبی خوب از دریا و باد گرم را در ایلیجا پیدا کنید. باد بعد از ظهر حتی در روزهای گرم تابستان شما را آرام می کند.

آبهای شفابخش ایلیجا در دوره عثمانی کشف شد. در مورد تاریخ منطقه دو شایعه وجود دارد. طبق شایعه اول ، توسون پاشا ، فرماندار مصر ، یک بیماری لاعلاج دارد. پزشكانی كه موفق به درمان پاشا نمی شوند ، می شنوند كه ایلیجا را ستایش می كنند و او را به رفتن به آنجا توصیه می كنند. توسون پاشا به ایلیجا می آید و از بیماری به اصطلاح لاعلاج خلاص می شود. با لذت بهبودی ، وی یک فواره در ایلیجا ساخت.

طبق داستان دوم ، نیروی دریایی عثمانی برای خلاص شدن از شر صدف ها و جلبک های چسبیده به ته قایق ها پس از سفرهای طولانی دریایی ، به یلدوز بورنو در نزدیکی ایلیجا آمد و کشتی های آنها در اینجا لنگر انداخت. آبی که از تپه ها پایین می آید در زیر زمین گرم می شود و با مواد معدنی بدست آمده از دریا می جوشد. این آبهای گوگردی جلبک ها و صدف های کف قایق ها را حل می کند.

امروزه ساحل ایلیجا مکانی است که در آن می توانید فعالیت های مختلفی انجام دهید و از لحظات دلپذیر در کنار خانواده و عزیزان خود لذت ببرید. ورزش های آبی و بازی های ساحلی به عنوان فعالیت های مورد علاقه مسافران شناخته می شوند.