وبلاگ

غارهای باستانی ترکیه که باید از آن دیدن کنید

غارهای باستانی ترکیه که باید از آن دیدن کنید

غارهای باستانی ترکیه که باید از آن دیدن کنید

غارهای باستانی ترکیه که باید از آن دیدن کنید

ترکیه کشوری با تاریخ غنی، غذاهای لذیذ و سواحل خیره کننده ای است که می توانید در آن استراحت کنید. علاوه بر زیبایی طبیعی زمین، کوه هایی منحصر به فرد، در پس زمینه این طبیعت زیبا قرار گرفته اند که محل تشکیل برخی از زیبا ترین غارهای طبیعی  ترکیه هستند. این غار ها بخصوص در کاپادوکیه به وفور دیده می شود. غارهای ترکیه در نوع خود بی نظیر بوده و می تواند از دیگر دلایل قانع کننده برای بازدید از این کشور و کشف این پدیده های طبیعی بی نظیر باشد.

غار آلتین بیسیک

غار آلتینبسیک که در دامنه غربی تپه ماناوگات قرار دارد، یکی از غارهای معروف ترکیه است. این غار نام خود را از تپه Altinbesik در سمت بالای غار گرفته است. این غار که از سنگ آهک باستانی تراشیده شده است، با زیبایی طبیعی مرموز و معماری محلی قابل توجه احاطه شده است.

غار ایوانی

غار آیوانی، یکی از غارهای کمتر شناخته شده و در عین حال قدیمی ترکیه، یکی از گنجینه های طبیعی پنهان این شهر است که در 2 کیلومتری جنوب دریاچه اولوابات، در فاصله ای نه چندان دور از شهر مصطفی کمالپاشا واقع شده است. این غار طبیعی در سال 1970 کشف شده و در سال 1970 جهت بازدید به روی عموم باز شد.

غار قیزیللما

این غار طبیعی که در بخش KizilElma روستای Ayici در منطقه Gelik قرار دارد، یکی از مشهورترین غارهای ترکیه است. بازدیدکنندگان می توانند به راحتی با خودرو به این مکان دسترسی داشته باشند. این یک مقصد عالی برای کسانی است که از کاوش در اعماق طبیعت لذت می برند.

غار یاناسو

غار یاناسو یکی دیگر از غارهای برتر ترکیه است. این غار از دو قسمت تشکیل شده است که در دوره های زمین شناسی متفاوتی ایجاد شده و شکل گرفته اند