وبلاگ

گربه های استانبول

گربه های استانبول

گربه های استانبول

گربه های استانبول

گربه ها ، موجودات کوچک خیابان های استانبول ، با روحیه آزاد و لطافت خود به بخشی ضروری از فرهنگ استانبول تبدیل شده اند.

در هر گوشه و کنار ، گربه ای را می بینید که روی اتومبیل خوابیده و مقابل پنجره نشسته است ، آنها به معنای واقعی کلمه در همه جا هستند. دلیل وجود این همه گربه در استانبول عشقی است که آنها از ساکنان می گیرند. مردم ترکیه دوستان کوچک پشمالوی خود را آنقدر دوست دارند که می توانند فداکاری های زیادی انجام دهند تا زندگی خود را بهتر کنند. در هر گوشه ای می توانید ظروف غذا و آب و پناهگاه های ساخته شده توسط ساکنان را مشاهده کنید.

گربه های استانبول در سراسر جهان واقعاً مشهور هستند. آنها هم در سطح محلی و هم در سطح بین المللی اخبار هستند ، کارگردانان درباره آنها فیلم می گیرند و حتی برخی از آنها پدیده های شبکه های اجتماعی هستند. نماد کادیکوی، Tombili در سطح بین المللی مشهور شده است. ژستی که وی در یک عکس ساخته بود باعث شهرت وی شد. در تصویر ، او بسیار آرام در کنار پیاده رو نشسته است ، و او را به نمایندگی کامل تاجر ترک تبدیل کرده است. و به همین دلیل ، او بلافاصله ستاره شبکه های اجتماعی شد.


گربه های استانبول


متاسفانه ، تومبیلی در سالهای گذشته درگذشت. اما طرفدارانش ، افرادی که عاشق او و همشهری هایش هستند نمی خواستند او را رها کنند و می خواستند خاطره او را برای همیشه زنده نگه دارند. و آنها کارزاری را آغاز کردند که تقریباً ۱۷۰۰۰ نفر برای نصب مجسمه تومبیلی به آن پیوستند و امضا کردند. و شهرداری کادیکوی مجسمه تومبیلی را در روز حمایت از حیوانات افتتاح کرد.

همچنین ، تومبیلی تنها گربه معروف در جهان نیست. گربه ها (Aslan Parçası ، Duman ، Psikopat ، Sarı ، Bengü ، Deniz ، Gamsız) در مستند "کدی" نیز بسیار معروف هستند. در این فیلم به کارگردانی و تهیه کنندگی Ceyda Torun ، می توانید استانبول را از دید گربه ها مشاهده کنید و شاهد عشق و پیوند ساکنان و گربه ها باشید.